Bio CABERNET SAUVIGNON rosé FRIZZANTE


bio

Výborný spoločník na letné posedenie – veľkolepé osviežujúce rúžové vínko z mladého vinohradu v konverzii ekologického hospodárstva s malým pretlakom CO2, príjemnou kyselinkou a dlhotrvajúcou perzistenciou. Vlastné hrozno a ručný zber.

Odporúčané menu: pizza, ryby, syry, šaláty, grilované mäsá. Podávať vychladené pri teplote: 6 – 8 °C.

O rodinnom BIO vinohradníctve a vinárstve VINKOVA ® Hlavným zdrojom surovín sú ich ekologické vinice v Pezinku (BIO hrozno) a Malokarpatskéj oblasti s rozlohou 7 HA a výkup hrozna od vinohradníkov z Malokarpatskej vinohradníckej oblasti. Firma sa orientuje predovšetkým na pestovanie odrôd Rizling rýnsky, Tramín červený, Rulandské šedé, Sauvignon, Frankovka modrá, Alibernet, Cabernet Sauvignon, ktoré má vysadené. Ďalej ponúka Rizling vlašský, Veltlínske zelené, Moravský muškát a v budúcnosti DUNAJ.

Celá technológia, počínajúc ručným zberom do malých prepraviek, je zameraná na šetrné spracovanie hrozna. Vinárstvo je vybavené pneumatickým lisom, riadeným kvasením a špičkovou filtráciou. Biele vína zrejú v nerezových, časť červených vín vo veľkých drevených a zvyšok v barikových sudoch, v ktorých by v budúcnosti mala vyzrievať aj časť produkcie bielych vín. Vinárstvo sa zameriava na predaj kvalitných fľaškových vín z vlastného BIO hrozna v dobrom pomere ceny a kvality. Až 70 % odbytu smeruje do bratislavských vinoték, gastronomických zariadení a pre privátnych zákazníkov a to systémom vlastnej donáškovej služby firmy VINKOVA.